Jak reflexní masáž může zlepšit váš výkon na pracovišti

Jak reflexní masáž může zlepšit váš výkon na pracovišti
5 pro, 2023
od Pavel Černoch | pro, 5 2023 | Osobní rozvoj a zdraví | 0 Komentáře

Co je to reflexní masáž?

Reflexní masáž je terapií, která vychází z principu, že na naší kůži jsou určité body, které jsou spojeny s našimi orgány a funkcemi těla. Masírováním těchto bodů lze stimulovat či uklidnit danou funkci nebo orgán. Dám vám příklad. Moje manželka Jana, používá tuto techniku k ulevě od bolestí hlavy. Místo toho, aby sahala po léku, jednoduše si promasíruje tyto specifické body na ruce a chodidlech a bolest postupně ustupuje. Věda stále zkoumá, jak přesně tento proces funguje, ale je nesporné, že reflexní masáž může mít nesčetné přínosy pro naší psychickou i fyzickou pohodu.

Jak reflexní masáž může zlepšit výkon na pracovišti

Stres je v dnešním světě neodmyslitelnou součástí každodenního života, obzvláště na pracovišti. Co se týče zvládání stresu, reflexní masáž se ukazuje jako skvělý nástroj. Masáž může redukovat hladinu stresových hormonů v těle, což vede k uvolnění a pocitu klidu. Dokonce i krátká sezení reflexní masáže mohou být dostatečná k významnému snížení úrovně stresu. Jen si představte, jak by mohla vypadat vaše produktivita a celková radost z práce, když byste se po cestě z oběda ještě zastavili na krátkou masáž pro ulevu od stresu!

Vylepšení koncentrace

Reflexní masáž může také zlepšit vaši koncentraci. Tělo a mysl jsou těsně propojeny a když se tělo cítí dobře, výkonnost mysli se zvýší. Proto není divu, že vaše koncentrace bude lepší po dobré reflexní masáži. Chápete ten princip? Jana mi jednou řekla, že mi pomůže zlepšit se v šachu, pokud budu pravidelně praktikovat reflexní masáž - byla to vtipná představa, ale musím říct, že mi skutečně pomohla zlepšit hru!

Nevýhody neznalosti reflexní masáže na pracovišti

Nedostatek znalosti o reflexní masáži může vést k neefektivnímu využití pracovní doby a nižší produktivitě. Pokud netušíte, jak si pomoci s bolestí hlavy, stresem nebo únavou, může vám během pracovního dne docházet energie. Udělejte si proto čas a naučte se něco o reflexní masáži.

Tipy pro začátek

Začít můžete třeba pouhým hledáním na internetu. Nějaké ty cviky totiž najdete snadno i na Youtube. Třeba naše Vilda, náš kokršpaněl, je z toho vždycky nadšený. Vidí mě, jak si masíruji ruce a nohy, a hned se ke mně přidá a chtěl by se nechat hladit taky. Je to úžasně relaxační rituál pro oba.

Budoucnost reflexní masáže v pracovním prostředí

Vidím velký potenciál v tom, jak by reflexní masáž mohla zlepšit celkovou atmosféru a produktivitu na pracovišti. Budoucnost práce by mohla a měla být méně stresující a více zaměřena na zdraví a pohodu zaměstnanců. A reflexní masáž může hrát důležitou roli v této změně.

Moje vize

Představuji si, že by každá kancelář měla prostor pro reflexní masáž, kde by zaměstnanci mohli strávit pár minut každý den, aby se uklidnili a dobili se novou energií. Doufám, že jednoho dne se toto stane standardem, stejně jako kávovar v kuchyňce. Kdo ví, třeba budeme mít ve firemních jídelnách speciální prostor, kde nám budou servírovat zdravé obědy, které podporují trávení a budou nám poskytovat energii po zbytek dne.

Závěr

Pokud jste dosud reflexní masáž nezkusili, vyzývám vás, abyste to zkusili. Je možné, že vám to pomůže dosáhnout vyššího výkonu na pracovišti, ale ještě důležitější je, že vám to může pomoci dosáhnout lepší pohody a klidu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena*