Shiatsu masáž: Klíč k lepšímu zdraví a pohodě

Shiatsu masáž: Klíč k lepšímu zdraví a pohodě
18 lis, 2023
od Pavel Černoch | lis, 18 2023 | Zdraví a wellness | 0 Komentáře

Co je to shiatsu masáž

Shiatsu masáž, kterou jsem do svého života zavedl jen nedávno, se stává jedním z nejcennějších nástrojů v mé domácnosti pro zlepšení zdraví a pohody. Ale co to vlastně shiatsu masáž je? No, opravdu jsem si myslel, že je to jen nějaká drahá záliba pro bohaté lidi, ale pak jsem zjistil, že je to mnohem víc. Shiatsu masáž pochází z Japonska a je založena na tradiční čínské medicíně. Metoda se zaměřuje na přirozenou harmonii těla prostřednictvím prstů, dlaní a palců. To je pro mě výjimečné, protože umožňuje tělu léčit se samo.

Taková metoda vytváří pocit uvolnění a harmonie, a to nejen fyzické, ale také duševní. Pomáhá zlepšovat cirkulaci krve a lymfy, podporuje trávení a stimuluje imunitní systém. A věřte mi, to vše bez léků. Tedy, víte, co si myslím o tom, že dávám svému synovi Tomášovi spoustu léků na všechno možné.

Přínosy shiatsu masáže

Shiatsu masáž má neskutečnou schopnost poskytnout řadu přínosů pro naše tělo a mysl. Například, pomáhá zlepšit průtok krve v těle, podporuje trávení a stimuluje imunitní systém. Také má skvělý potenciál pro úlevu od bolesti hlavy, migrény, bolesti zad, únavy, nespavosti a stresu.

Přestože je shiatsu někdy považována za alternativní medicínu, skutečnost je taková, že stále více lidí si uvědomuje její účinky a začíná ji zařazovat do svého života. Pravdou však zůstává, že její účinky jsou nejlepší, když je zapojena do kompletního zdravotního programu.

Moje zkušenost se shiatsu masáží

Teď, ta věc je, že moje zkušenost se shiatsu masáží začala velmi náhodou. Jeden den jsem zjistil, že mám strašnou bolest hlavy a nic mi nepomáhalo. Rozhodl jsem se tedy vyzkoušet shiatsu masáž a byl jsem doslova ohromen výsledky. Bolest hlavy zmizela a byl jsem naplněn pocitem pohody a klidu. Bylo to jako magie a od té doby jsem se rozhodl zařadit shiatsu masáž do své každodenní rutiny.

Nedokážu popsat ten pocit poté, co jsem vylézal ze sedačky po mé první seanci shiatsu. Byl jsem lehký jako pírko, energický jako štěně a měl jsem pocit, že mohu svět převzít. Ale nehodilo se to jen na mě, co takhle mého syna Tomáše? Jak jsem zmínil, můj syn Tomáš také zaznamenal významné zlepšení svého zdraví a pohody díky shiatsu masáži.

Shiatsu doma

Ačkoliv existují masérské salony specializující se na shiatsu masáž, já preferuji provádět shiatsu doma. To mi umožňuje pracovat na specifických oblastech, které potřebuji, kdykoliv chci. Chcete vědět, jak provádět shiatsu masáž doma? No, nezapomeňte, že jsem blogger, ne masér. Ale dělám to už nějakou dobu a rád se s vámi podělím o několik tipů a triků, které jsem se naučil.

Rozhodně doporučuji začít pomalu a postupně přidávat tlak. Pamatujte, že shiatsu není o tom, jak tvrdě můžete tlačit, ale o tom, jak přesně můžete cílit na určité body. Když pracujete na jednom místě, pokračujte úhlopříčně po těle. To umožní energii proudit volně a pomůže tělu se uvolnit.

Shiatsu masírovací přístroje

Shiatsu masírovací přístroje jsou skvělým nástrojem, jak si doma dopřát shiatsu masáž. Jsou velmi užitečné pro ty, kteří nemají čas nebo prostředky chodit pravidelně do masérského salonu.

Je tu spousta různých typů shiatsu masírovacích přístrojů, takže si můžete vybrat ten pravý pro sebe a své potřeby. Mám teď doma jeden, který používám pravidelně. Je to úžasný způsob, jak začít nebo končit každý den. Musím říct, že pokud jste jako já a trpíte chronickým stresem nebo bolestí, měli byste si pořídit jeden.

Shiatsu a děti

Možná se ptáte, ale je shiatsu vhodná i pro děti? Odpověď je rozhodně ano! Vlastně je shiatsu masáž ideální pro děti, protože je velmi mírná a může jim pomoci uvolnit se a cítit se lépe.

Můj syn Tomáš se stále diví, jak mu mohly tak jednoduché a přitom účinné techniky tak změnit náladu a celkový pocit ze svého těla. Je to něco, co vyzkoušíme před spaním a on pak usne jako miminko. Opravdu, pokud máte doma děti, ocení tento typ péče. Ale jak vždy, doporučuji hledat odborníka na shiatsu masáž, který má zkušenosti s prací s dětmi.

Shiatsu versus klasická masáž

Tak jste možná zvědaví, jak se shiatsu liší od klasické masáže, kterou znáte. No, ačkoliv obě techniky mají své výhody, shiatsu masáž se zaměřuje na celý organismus a nejen na svaly.

Často se lidé, kteří si poprvé vyzkoušejí shiatsu masáž, cítí nějak divně. Ale pak po druhém, třetím nebo čtvrtém sezení, začínají vnímat tu skutečně hlubokou relaxaci, kterou shiatsu přináší. Je to jako cestování do jiné dimenze, do světa klidu a pohody. Klasická masáž je také skvělá, ale shiatsu zkrátka nabízí o něco více.

Závěr: Shiatsu jako klíč k lepšímu zdraví

Nevím, jak to vnímáte vy, ale pro mě je shiatsu masáž klíčem k lepšímu zdraví a pohodě. Proč? Protože je to způsob, jak se postarat o své tělo a mysl bez nutnosti brát léky nebo podávat se invazivním zákrokům.

Možná jste jako já a trápíte se chronickým stresem nebo bolestmi. Pokud ano, rozhodně bych doporučoval zkusit shiatsu masáž. Možná se vám to stane prospěšným a příjemným rituálem, jako se to stalo mě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena*